section-ae98571
Enerji Tüketim Analizi ve Yönetimi

Enerji tüketimi analizi ve yönetimi, fabrikalarda enerji kullanımının izlemesini, maliyetlerin analiz edilmesini ve tüketimin optimize etmesini sağlar. İşletmelerin ISO 50001’e uyumlu hale gelmesine yardımcı olan çözümlerimiz ile enerji performansını takip etmek, enerji verimliliğini artırmak ve enerji tüketimi konusunda iyileştirmeler yapmak kolaylaşır.  

 

Enerji izleme çözümleri, işletmenin enerji tüketimini gerçek zamanlı olarak izlemesini sağlar. Elektrik, su, doğalgaz gibi enerji kaynaklarının tüketim verileri merkezi bir sistemde toplanır. Bu yapı, işletmenin enerji kullanımını görsel olarak takip etmesini ve enerji tüketimi paternlerini analiz etmesini sağlar. Enerji yönetim çözümü, enerji tüketimi ve maliyet analizi gibi fonksiyonları içerir. 

https://endcozum.com/wp-content/uploads/2022/04/shutterstock_1119927341-1440x627-1-600x400.jpg
section-4663b61
Enerji Tüketimi Analizi

ISO 50001 standardı, işletmelerin enerji tüketimi analizi yapmasını gerektirir. Bu analiz, enerji tüketiminin farklı süreçler, bölümler veya ekipmanlar arasında nasıl dağıldığını ve enerji israfı veya verimsizlik noktalarını belirlemeyi amaçlar.  

 

Enerji Performansının Belirlenmesi ve İyileştirme

İşletmeler, enerji performans hedeflerini belirlemeli ve enerji tüketim verilerini toplamalıdır. Bu veriler, enerji tüketimi analizi ve performans değerlendirmesi için kullanılır. İşletmeler, enerji tasarrufu önlemleri ve teknolojik iyileştirmeler gibi adımlar atarak enerji performansını artırabilirler. 

ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi

Her işletmenin kullandıkları enerjiyi ölçmelerini, raporlamalarını ve yönetmelerini; ayrıca enerji kullanımını sürdürülebilir şekilde azaltarak verimliliklerini artırmalarını sağlamaktadır. Bu süreç, enerji tüketimi verilerinin toplanmasını, düzenli olarak izlemesini, analiz edilmesini ve raporlanmasını içerir. ISO 50001 standardı ile amaç maliyetlerin azalması, çevresel etkinin azalması, rekabet edilebilirliğin artması olarak özetlenebilir.  

 END Enerji ile desteklenen dijital dönüşüm, işletmelerin enerji verimliliğini artırarak enerji maliyetlerini düşürmesine ve sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmasına yardımcı olur. 

İletişim

  • Adres:
    BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ D BLOK TEKNOPARK NO: 177 /4 İÇ KAPI NO:, D:103, 16130 Yıldırım/Bursa

İletişim

  • Telefon:
    +90 224 240 0174

  • Mail:
    info@endcozum.com

Sosyal Medya